Start Wiadomości W Kensington najdrożej

W Kensington najdrożej

948
0

Victoria Road w dzielnicy Kensington, w zachodnim Londynie, pozostaje najdroższą ulicą w Wielkiej Brytanii – informuje BBC News, bazując na danych z Lloyds Bank.

Przeciętna cena nieruchomości na Victoria Road, znajdującej się na południu Kensington Gardens w pobliżu Royal Albert Hall, kosztuje nieco ponad osiem milionów funtów.

W okolicy Kensington & Chelsea znajduje się aż 12 z 20 najdroższych ulic w kraju. Znajdują się tam między innymi ambasady oraz domy najbogatszych obcokrajowców.

– Kupcy pragną tu żyć ze względu na status społeczny – stwierdził komentator Henry Pryor.

Ale nawet dla tych najbogatszych wydatek ponad 8 milionów funtów wygląda na dość spory, tym bardziej, że w Wielkiej Brytanii za kupno domu wartego ponad 1,5 miliona trzeba odprowadzić 12-procentowy podatek.

Co więcej, ta opłata skarbowa wzrośnie w nadchodzącym roku dla właścicieli posiadających więcej niż jeden dom.

– Ktoś, kto kupuje dom za 8 milionów funtów płaci obecnie aż 560 tys. funtów podatku – powiedział Pryor. – W przyszłym roku ten koszt wzrośnie do ponad miliona funtów – ostrzega.

Najdroższe nieruchomości w Kensington & Chelsea to między innymi Egarton Crescent (średnio koszt to około 7,5 miliona funtów), Manresa Road (7,3 miliona) oraz De Vere Gardens (6,6 miliona).

Lloyds ujawnia także inne najdroższe miejsca poza granicami Londynu. Można je znaleźć na przykład w Surrey przy Leys Road w Leatherhead oraz przy Icklingham Road w Cobham, gdzie przeciętna nieruchomość kosztuje między trzy a 3,6 mln funtów.

Najdroższą ulicą w Walii jest Druidstone Road w Cardiff z ceną około 793 tys. funtów za apartament.

PRZEZgoniec.com
PoprzedniPolicja prosi mieszkańców Southampton o pomoc w schwytaniu groźnego przestępcy, jednocześnie prosi aby nie zbliżać się do poszukiwanego
NastępnyWcześniejsza emerytura dla Brytyjczyków