Start Southampton W Hampshire otwarto przyjazny dla środowiska sklep zero waste

W Hampshire otwarto przyjazny dla środowiska sklep zero waste

333
0

W Ringwood otwarto nowy, rodzinny sklep ekologiczny, który daje klientom możliwość zakupów zero waste.

Love2Refill w Hightown Industrial Estate to sklep uzupełniający, w którym klienci mogą kupować produkty sypkie w dostosowanych ilościach, zmniejszając ilość odpadów z tworzyw sztucznych.

Niecały miesiąc od otwarcia, właściciele twierdzą, że napełniarka okazała się wielkim hitem wśród klientów, którzy chcą dokonać drobnych zmian w sposobie robienia zakupów.

Sklep był pomysłem, Sam Charlton, która była zszokowany ilością śmieci na ulicach, co sprawiło, że zaczęła kwestionować ilość śmieci i plastiku wyrzucanych na wysypisko.

Powiedziała: „To, co zaczęło się jako plan wprowadzenia niewielkich zmian w rodzinie, przekształciło się we mnie, tworząc Love2Refill, który mam nadzieję pomoże Ringwood i okolicom w misji stania się społecznością bardziej przyjazną dla środowiska.

„Mamy wszystkie niezbędne artykuły spożywcze niepakowane w folię, takie jak makaron, ryż, zioła i przyprawy, a także chcemy pokazać, co mają do zaoferowania najlepsze lokalne eko-biznesy. Zaopatrujemy się w domowe środki czystości, artykuły do ​​prania, przybory kuchenne, przybory toaletowe, zrównoważoną żywność i pomysły na prezenty, a nawet słodycze i smakołyki dla dzieci.”

PoprzedniKobiety w ciąży zachęcane do zaszczepienia się na grypę i Covid
NastępnyMieszkańcy Southampton uczestniczą w szeregu działań na rzecz ratowania planety