Start Brexit W grudniu odbędzie się głosowanie parlamentu ws. Brexitu

W grudniu odbędzie się głosowanie parlamentu ws. Brexitu

1187
0

Wybrano termin głosowania parlamentu nad porozumieniem w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Odbędzie się 11 grudnie w Izbie Gmin. 

Do 11 grudnia premier Wielkiej Brytanii Theresa May ma czas, by przekonać do swoich koncepcji około 90 torysów, którzy na dzień dzisiejszy nie akceptują umowy wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.

Głosowanie to będzie bardzo ważne, ponieważ zadecyduje o dalszych losach Brexitu.

– To będzie jedno z najbardziej znaczących głosowań w parlamencie od wielu lat. Od niego zależy, czy pójdziemy razem ku lepszej przyszłości, czy wywoła niepewność – powiedziała w niedzielę premier Theresa May.

Premier wyraziła też swój wewnętrzny spokój w przypadku drugiego referendum. Uważa, że nie będzie ono konieczne, a wyjście UK z UE nie wprowadzi dużej rewolucji politycznej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Europie. May sądzi, że Wielka Brytania i członkowie Unii Europejskiej zostaną po Brexicie przyjaciółmi.

Zarówno w parlamencie jak i poza nim będę przedstawiać argumenty za wypracowaną umową. Uważam, że nie powinno być drugiego referendum. Brytyjczycy dokonali wyboru. Zagłosowali za opuszczeniem UE – stwierdziła May.

W niedzielę państwa członkowskie UE przyjęło przedstawioną przez Theresę May tzw. Umowę Wyjścia oraz Deklarację Polityczną, mówiącą o przyszłości Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWzrost liczby mandatów o 600 procent po zmniejszeniu limitu prędkości na A33
NastępnyPolicja w Hampshire rozpoczęła śledztwo w sprawie pożaru pociągu