Start Southampton W Fareham zostanie otwarty oddział ds. narkotyków i alkoholu

W Fareham zostanie otwarty oddział ds. narkotyków i alkoholu

143
0

Rady na całym Południu połączyły siły, aby utworzyć nową jednostkę, aby pomóc mieszkańcom uzależnionym od alkoholu i narkotyków.

We wrześniu tego roku w Fareham zostanie otwarty dziewięcioosobowy szpitalny oddział detoksykacji narkotyków i alkoholu. Budowa jednostki będzie kosztować około miliona funtów.

Dokładna lokalizacja nie została jeszcze ujawniona, ale oczekuje się, że jednostka będzie wspierać mieszkańców Hampshire i południowej Anglii. Do projektu dołączyły rady hrabstwa Hampshire, rady Dorset i Bournemouth, Christchurch i Poole.

Na założenie i prowadzenie nowej jednostki w Fareham ma teraz zostać wydane łącznie 1.220.837 funtów. Dzieje się tak, gdy okazało się, że w tej chwili najbliższa jednostka dla mieszkańców Hampshire znajduje się w Kent lub Bristolu.

Oczekuje się, że jednostka będzie prowadzona przez Midlands Partnership NHS Foundation Trust we współpracy z organizacją Two Saints z Fareham. Ośrodek zapewni opiekę medyczną 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Trust powiedział, że jednostka będzie wspierać osoby ze złożonym uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, które wymagają wysokiego poziomu wsparcia z powodu problemów ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym.