Start Polecane W brytyjskich sklepach sprzedają lody waniliowe bez… mleka i wanilii

W brytyjskich sklepach sprzedają lody waniliowe bez… mleka i wanilii

893
0

Przebadano 24 marki lodów waniliowych pod kątem ich składu. Jak się okazało, w wielu przypadkach nie znaleziono podstawowych składników tego deseru. 

Jak wszystkim wiadomo, składniki do przygotowania lodów waniliowych są dość oczywiste. W ich skład wchodzą głównie śmietana, mleko, jajka, wanilia oraz cukier. Niestety, po przeprowadzeniu badań przez organizację Which okazuje się, że niektórzy producenci nie mają o tym pojęcia.

Przebadano 24 marki lodów waniliowych. Z ich analizy wynika, że aż połowa z nich nie zawiera w składzie podstawowych składników, które są zamienione innymi substancjami. Zaś co piąte nie mają w składzie świeżego mleka, czy też śmietany.

Lody waniliowe bez śmietany, świeżego mleka oraz wanilii znajdziecie m.in. w Morrisons, Asda oraz Tesco (Soft Scoop Vanilla Ice Cream). Podstawowych składników pozbawione są również lody Wall’s Soft Scoop Vanilla.

A co zamiast tego oferują producenci? Olej palmowy, olej kokosowy, wodę, odtłuszczone mleko w proszku, zaś prawdziwa wanilia zastępowana jest chemicznym aromatem.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja poszukuje rowerzysty, który mógłby być zamieszany w morderstwo Lucy McHugh
NastępnyFood Festival w Hamble Valley