Start Coronavirus W brytyjskich pubach będzie wprowadzony limit piwa

W brytyjskich pubach będzie wprowadzony limit piwa

853
0

Puby mogą zostać ponownie otwarte, jeśli właściciele będą racjonować piwo do dwóch lub trzech litrów na klienta, a następnie wyproszą ich do domu.

Profesor Eyal Winter z Lancaster University, doradca Lockdown, powiedział, że ludzie uważają puby za ważną część kultury brytyjskiej. Winter, ekonomista doradzający politykom, jak złagodzić ograniczenia związane z koronawirusem, powiedział, że dystans społeczny będzie musiał zostać nadal narzucony, jeśli puby zostaną ponownie otwarte.

Jednym z możliwych rezultatów jego propozycji byłoby rozłożenie liczby osób wchodzących do pubów w ciągu dnia, aby uniknąć tłumu. Powiedział także, że ci, którzy łamią zasady, powinni zostać ukarani grzywną.

Powiedział też, że kina mogą zostać ponownie otwarte, ale sprzedadzą o połowę mniej biletów niż zwykle, z lukami w miejscach między widzami i wyższymi cenami w celu pokrycia niższych dochodów.

Powiedział: – Jedną z najważniejszych rzeczy jest mieć program, który mówi: za dwa tygodnie zrobimy tak i tak. Jeśli jest słoneczne weekendowe popołudnie, pub ma ogród, a właściciele są gotowi przyjąć odpowiedzialność za to, że nie jest on przepełniony, nie widzę żadnego szczególnego powodu, dla którego nie powinien zostać ponownie otwarty – powiedział w programie BBC Radio 4 Today.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCzy można złapać koronawirusa dwa razy?
NastępnySieć Greggs ponownie zaczyna otwierać swoje sklepy