Start Wiadomości W Birmingham powstały ścieżki spacerowe dla… kaczek

W Birmingham powstały ścieżki spacerowe dla… kaczek

974
0

Birmingham, Manchester i Londyn – w tych trzech miastach własnymi drogami mogą chodzić nawet… kaczki! Okazuje się, że na tamtejszych ścieżkach prowadzących wzdłuż kanałów Canal & River Trust wydzieliło specjalne odcinki, przeznaczone dla ptaków. Niezwykłe rozwiązanie wprowadzono w życie w ramach kampanii “Share the space, drop your pace” (ang. “Podziel się przestrzenią, zwolnij”).

Wybudowane w czasach rewolucji przemysłowej trasy przeżywają obecnie prawdziwe oblężenie. Korzystają z nich spacerowicze, biegacze, rowerzyści, wędkarze… oraz zwierzęta zamieszkujące okolicę, w tym – kaczki. “Wszyscy muszą dzielić jedną, wąską przestrzeń. Dla wielu osób te alejki to drogocenne ostoje zieleni, gdze można wyciszyć się i zrelaksować. To takie superwolne trasy, które zapewniają odrobinę spokoju w wielkomiejskim zgiełku” – mówi Richard Perry z Canal & River Trust. “Uznaliśmy, że skoro rosną nakłady finansowe na modernizację tych terenów, warto zainwestować także w przypomnienie Brytyjczykom o dobrych manierach. Innymi słowy, przypomnieć im, że wszyscy korzystamy z alejek i wszyscy chcemy cieszyć się tą przestrzenią – dotyczy to również zwierząt” – dodaje.

Organizacja nie poprzestała jednak na dowcipnym wydzieleniu tras spacerowych dla kaczek. Przygotowała także specjalny kodeks użytkownika alejek, opracowany na podstawie konsultacji społecznych, w których udział wzięło ponad 2 tys. osób. Wśród najczęściej wskazywanych w nich problemów znalazły się m.in. konieczność przeprowadzenia remontów, lepszego oznakowania ścieżek oraz zmiany niekulturalnych zachowań spacerowiczów.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Fala upałów” w Wielkiej Brytanii?
NastępnyAtak na niepełnosprawnego mężczyznę w Bournemouth