Start Wiadomości W Anglii powstanie system monitorowania rzek przez wolontariuszy

W Anglii powstanie system monitorowania rzek przez wolontariuszy

127
0

Brytyjski rząd postanowił stworzyć obywatelski system kontrolowania czystości rzek. Władze przeznaczą na ten cel 7 milionów funtów.

Dane sugerują, że monitoring prowadzony przez Agencję Ochrony Środowiska nie zapewnia angielskim rzekom należytej ochrony, dlatego też, rząd zdecydował się na projekt monitorowania rzek przez wolontariuszy.

Sposób, w jaki wolontariusze będą prowadzić badania, ma zostać ujednolicony na wzór tych, które prowadzą ochotnicy w zatoce Chesapeake w USA, trzecim co do wielkości ujściu rzeki na świecie. Projekt ma na celu stworzenie sieci tysięcy badaczy-wolontariuszy, którzy będą monitorować swoje lokalne rzeki i przekazywać dane do centralnego systemu. A jednocześnie staną się lokalnymi ambasadorami czystych rzek.

Monitoring ma być uzupełniony o sieć czujników, a zbierane informacje będą gromadzone i udostępniane na centralnej platformie. Projekt, prowadzony przez Rivers Trust i United Utilities – przedsiębiorstwo wodociągowe, jest finansowany za pośrednictwem Urzędu Regulacji Usług Wodnych (Ofwat) przy współudziale partnerów akademickich.

PoprzedniGdzie obejrzeć pogrzeb królowej na żywo w Southampton?
NastępnyLudzie sprzedawali swoje opaski, które pozwoliły im przejść obok trumny Elżbiety II