Start Polecane Virgin Media uruchomi 5G w 100 brytyjskich miastach

Virgin Media uruchomi 5G w 100 brytyjskich miastach

310
0

Virgin Media to najnowszy operator komórkowy, który uruchomił 5G w Wielkiej Brytanii. Gigant komunikacyjny uruchomi usługę w 100 miastach w całym kraju.

Szybka sieć zapewni użytkownikom smartfonów obsługujących 5G prędkość transmisji danych o około 100 Mb / s większą niż przeciętna prędkość szerokopasmowego Internetu w domu i około 4,5 razy szybciej niż 4G.

Virgin Media poinformowało, że nowa usługa 5G będzie dostępna dla klientów w różnych planach taryfowych, w tym tylko na karcie SIM, bez dodatkowych kosztów. Operator komórkowy zacznie oferować taryfę 5G dla istniejących umów, a także automatycznie zwiększać te z urządzeniem obsługującym 5G do nowej sieci, jeśli zostało zakupione za pośrednictwem Virgin Media od kwietnia ubiegłego roku.

Miasta, które skorzystają na wdrożeniu, to Edynburg, Londyn, Newcastle, Manchester i Leeds, a także Portsmouth i Southampton. Klienci mogą oczekiwać średniej prędkości 176,62 Mb / s. To około 4,5 raza szybciej niż obecne 4G. Dzięki temu użytkownicy będą mogli pobierać aplikacje i gry ze znacznie większą szybkością, strumieniować treści o wyższej jakości z mniejszym buforowaniem i korzystać z lepszej jakości połączeń wideo. Sygnały będą znacznie bardziej niezawodne, nawet w zatłoczonych obszarach, takich jak stacje i stadiony.

Ponieważ Virgin Media nie posiada własnych masztów, usługa 5G będzie korzystać z tej samej infrastruktury, co Vodafone, w ramach partnerstwa między dwiema firmami rozpoczętego w 2019 roku.

PoprzedniWraz z upadkiem Debenhams ponad 100 osób straci pracę w Hampshire
NastępnyBezrobocie w Wielkiej Brytanii najwyższe od 2016 roku