Start Wiadomości Virgin Atlantic lata prawie pustymi samolotam

Virgin Atlantic lata prawie pustymi samolotam

585
0

Virgin Atlantic potwierdziło, że zostali zmuszeni do obsługi prawie pustych lotów po odwołanych rezerwacjach z powodu koronawirusa.

Przewoźnik obsługuje loty w celu utrzymania miejsc startowych i lądujących na głównych lotniskach, takich jak Heathrow. Zgodnie z prawem europejskim, jeśli loty nie są obsługiwane, czasy na start lub lądowanie zostają zlikwidowane.

Grant Shapps, sekretarz ds. Transportu w Wielkiej Brytanii, napisał do Komisji Europejskiej z prośbą o złagodzenie zasad przydzielania czasu na start lub lądowanie podczas wybuchu epidemii.

Uważa się, że inni przewoźnicy podejmują podobne kroki aby zabezpieczyć swoją obecność w głównych węzłach komunikacyjnych.

Liczba pasażerów linii lotniczych dramatycznie spadła w ostatnich tygodniach z powodu wybuchu koronawirusa. Na niektórych trasach zmniejszyły się o połowę, a przewoźnicy anulowali usługi.

Może to jednak stanowić poważny problem, zwłaszcza jeśli wylatują z dużych lub mocno zatłoczonych lotnisk. Zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi zapisanymi w prawie europejskim miejsca na start i lądowanie na tych lotniskach są ograniczone.

W Wielkiej Brytanii przepisy dotyczą Heathrow, Gatwick, Stansted, Manchester, London Luton i London City.

Przydziały czasu na start lub lądowanie są przyznawane zgodnie z przeszłymi prawami na tych lotniskach. Jeśli na przykład przewoźnik prowadził określony rozkład lotów w sezonie letnim w zeszłym roku, zachowuje prawo do tych samych czasów na start lub lądowanie tego lata.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton: pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u pracownika szpitala
NastępnyKoronawirus w Londynie. Zmarł pierwszy pacjent