Start Polecane Vauxhall planuje zwolnić na Wyspach około 400 pracowników

Vauxhall planuje zwolnić na Wyspach około 400 pracowników

417
0

Firma zatrudnia w brytyjskim Ellesmere Port około 1,8 tys. pracowników.  Wraz z początkiem nowego roku 400 z nich ma stracić pracę. Powodem jest spadek sprzedaży modelu Astra. 

Vauxhall należy do koncernu motoryzacyjnego PSA (Peugeot-Citroen). W zakładach w Ellesmere Port produkowane są modele Astra, jednak ze względu na rosnące koszty produkcji i znaczny spadek sprzedaży od 2018 roku produkcja będzie odbywała się na jednej zmianie, a nie jak dotychczas na dwóch. W efekcie prawie jedna czwarta pracowników straci swoje etaty.

Vauxhall zatrudnia w Wielkiej Brytanii około 4500 osób, z czego 1800 pracuje z w zakładach w Ellesmere Port. Firma posiada również fabrykę w Luton, gdzie produkowane są samochody dostawcze. PSA natomiast stał się drugim co do wielkości producentem samochodów w Europie po Volkswagenie, gdy w sierpniu wykupił Vauxhalla i Opla od amerykańskiego giganta General Motors – informuje BBC.

Związki zawodowe wydały oświadczenie, że nie będą komentowały redukcji etatów, dopóki nie odbędą się rozmowy z przedstawicielami firmy.