Start Brexit Użytkownicy Virgin Mobile i O2 nie będą musieli płacić za roaming w...

Użytkownicy Virgin Mobile i O2 nie będą musieli płacić za roaming w UE

676
0

Użytkownicy telefonów Virgin Mobile i O2 nie będą musieli liczyć się z opłatami roamingowymi po ogłoszeniu przez inne sieci ponownego wprowadzenia dodatkowych opłat po Brexicie.

Oznacza to, że klienci podróżujący do Europy będą mogli korzystać z danych mobilnych oraz wykonywać połączenia i SMS-y w ramach tej samej oferty, co w Wielkiej Brytanii.

Vodafone, EE i Three zamierzają ponownie wprowadzić w tym roku opłaty roamingowe dla klientów podróżujących do Europy.

Zanim Wielka Brytania opuściła UE, użytkownicy mogli korzystać z połączeń, SMS-ów i pakietu danych w swoich planach komórkowych w dowolnym kraju UE po tym, jak blok zniósł opłaty roamingowe w 2017 r.

Jednak umowa handlowa UE z grudnia 2020 r. dała operatorom komórkowym możliwość ponownego wprowadzenia opłat.

Premier Boris Johnson napisał na Twitterze, że z zadowoleniem przyjął decyzję Virgin i O2 o pozostawieniu bezpłatnego roamingu po Europie.

Vodafone planuje przywrócić opłaty roamingowe pod koniec stycznia, podczas gdy EE ma uczynić to w marcu. Obie sieci opóźniły wcześniejsze ponowne wprowadzenie opłat z powodu testów i problemów technicznych.

Tymczasem Three ma wprowadzić opłaty w maju.

Klienci, którzy dołączyli lub przeszli na EE po 7 lipca 2021 r., muszą liczyć się z dzienną opłatą roamingową w wysokości 2 GBP w krajach UE, podczas gdy Vodafone będzie pobierać taką samą opłatę od osób, które dołączyły do ​​sieci po 11 sierpnia lub zaktualizowały lub przedłużyły swoją umowę.

Jednak obie firmy przedstawiły oferty pozwalające uniknąć opłat, z klientami EE, którzy będą mogli kupić 30-dniowy bilet roamingowy za 10 GBP, a użytkownicy Vodafone będą mogli zapłacić 1 GBP dziennie za 8 lub 15-dniowy bilet.

Three wprowadzi dzienną opłatę w wysokości 2 GBP dla osób, które dołączyły lub przeniosły się po 1 października 2021 r.

PoprzedniPlatynowy Jubileusz Królowej: plany uroczystości ujawnione przez Pałac Buckingham
NastępnySetki roślin konopi skonfiskowanych po nalocie na magazyn w Southampton