Start Polecane „Uzbrojony oddział policji i psów” wezwany do patrolowania ulic Southampton

„Uzbrojony oddział policji i psów” wezwany do patrolowania ulic Southampton

1061
0

W miniony weekend uzbrojona jednostka reagowania i jednostka z psami zostały wezwane do patrolowania ulic Southampton.

Patrole były częścią operacji mającej na celu „zwalczanie nasilonej przemocy w rejonie Southampton West”. Funkcjonariusze wspierani przez uzbrojoną jednostkę reagowania używali specjalnych uprawnień, aby zatrzymać każdego podejrzanego o udział w brutalnych przestępstwach. W nocy z soboty na niedzielę, policji udało się przechwycić narkotyki i zatrzymać kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Akcja policji miała miejsce po tym, jak grupa do sześciu osób na motorowerach „dźgnęła 31-letniego mężczyznę” na Tangmere Drive w czwartek wieczorem. Według policji, mężczyzna został przewieziony do szpitala z poważnymi, ale nie zagrażającymi życiu obrażeniami w następstwie „ataku o podłożu rasowym”. 16-letni chłopiec z Southampton został aresztowany pod zarzutem napadu rabunkowego i posiadania narkotyków klasy B. Podejrzany został zwolniony za kaucją.

Artykuł 60 może być stosowany na obszarach, w których doszło do poważnej przemocy lub policja uważa, że ​​może dojść do poważnej przemocy, i daje funkcjonariuszom prawo do zatrzymywania i przeszukiwania każdego w określonym obszarze, bez ograniczeń normalnego zatrzymywania i rewizji.