Start Wiadomości Uzbrojeni policjanci w metrze

Uzbrojeni policjanci w metrze

851
0

Po alarmie bombowym na stacji metra North Greenwich, w metrze pojawią się uzbrojeni funkcjonariusze policji.

Policja patroluje rutynowo stacje metra w Londynie. Po alarmie bombowym, do którego doszło na początku tego tygodnia, funkcjonariusze będą przemieszczać się także metrem pomiędzy poszczególnymi stacjami.

Policjanci uzbrojeni będą w broń palną, w celu obniżenia zagrożenia terrorystycznego i uspokojenia opinii publicznej. Zastępca komendanta British Transport Police, Adrian Hanstock, powiedział, że mieszkańcy powinni przywyknąć do widoku uzbrojonych funkcjonariuszy, bo zgodnie z planem, mają się oni pojawiać w metrze każdego dnia.

– Będą się wyróżniać i ludzie mają ich zauważać. Mamy nadzieję, że będą oni stanowić gwarancję bezpieczeństwa i poradzą sobie w sytuacji ewentualnego zagrożenia – zdeklarował.

Oficerzy policji pojawili się na stacjach metrach po ataku z lipca 2005 roku, ale było to tylko tymczasowe rozwiązanie. Najnowsza informacja oznacza, że będzie to środek zapobiegawczy stosowany na dłuższy okres czasu. W ratuszu pojawiły się obawy o reakcje społeczeństwa na taki zabieg ze strony policji:

– Żadna decyzja jeszcze nie została ostatecznie podjęta. Cała sytuacja musi zostać przedyskutowana przez władze miasta, przedstawicieli policji i transportu publicznego – powiedział rzecznik burmistrza.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWyciekły taśmy, w których premier May ostrzega przed Brexitem
NastępnyWybitna aktorka Judi Dench odwiedzi Hampshire