Start Wiadomości Uważajcie na pękające rury i gołoledź! Zima nadciąga wielkimi krokami

Uważajcie na pękające rury i gołoledź! Zima nadciąga wielkimi krokami

1717
0

Arktyczny front, który nad UK przemieszcza się znad Atlantyku, zafunduje mieszkańcom Wielkiej Brytanii kilka mroźnych dni i sporo utrudnień. Temperatury w najbliższym czasie znacząco spadną, a na wielu obszarach Wysp mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem.

Będzie również bardzo zimno. Prognozy mówią o temperaturach oscylujących wokół zera stopni. Najzimniejsze dni czekają mieszkańców południowo-wschodniej części Anglii i Walii. Eksperci przestrzegają, że może dojść do ogromnych utrudnień drogowych: lokalnie może bowiem wystąpić gołoledź. Apelują również o dbałość o ogrzewanie posesji – mróz sprzyja bowiem pękaniu rur i awariom instalacji. Synoptycy podkreślają jednocześnie, że pogoda będzie w nadchodzących dniach wyjątkowo kapryśna. Z związku z burzami śnieżnymi szalejącymi na terenie USA zmienił się bowiem układ prądów w Atlantyku. Dla mieszkańców UK oznacza to porywiste wiatry i ulewne deszcze.

Przypomnijmy, że ta zima – jak podtrzymują specjaliści – będzie na Wyspach prawdopodobnie jedną z najbardziej mokrych w historii. Już teraz wydano ostrzeżenia związane z ryzykiem podtopień dla m. in. dla Greater London, Kent, Cambridgeshire i Norfolk.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPrzekazy pieniężne do Polski – szybko i bezpiecznie
NastępnyBlack Friday: zakupowicze w amoku, interweniuje policja