Start Wiadomości Uwaga podróżni! Zamieszanie na lotnisku – opóźnione i odwołane loty

Uwaga podróżni! Zamieszanie na lotnisku – opóźnione i odwołane loty

1130
0

Zaburzenia w harmonogramie odlotów i przylotów oraz odwołane rejsy – z tym muszą liczyć się dzisiaj wszyscy podróżni, którzy planowali rozpocząć lub zakończyć swój lot na London City airport.

Tysiące pasażerów zostało pozostawionych samych sobie w związku z zarządzonymi niespodziewanie „pracami naprawczymi” na jednym z pasów startowych. Brytyjskie media donoszą, że powodem zamieszania jest… ogromna dziura w nawierzchni lądowiska.

Władze lotniska zaapelowały do pasażerów z Wielkiej Brytanii o odwołanie podróży do portu.

Jak informują brytyjskie media, straty finansowe związane z przerwą w funkcjonowaniu lotniska mogą sięgnąć milionów funtów.

„Harmonogram lotów jest zaburzony. Mamy ogromne opóźnienia, część rejsów musiała zostać odwołana. Bardzo przepraszamy klientów za zaistniałe niedogodności. Robimy co w naszej mocy, by jak najszybciej uporać się z problemem i ograniczyć zamieszanie do minimum” – powiedział rzecznik British Airways.

Przypominamy, że pasażerowie nie są uprawnieni do pieniężnej rekompensaty za tego rodzaju opóźnienie, ponieważ przewoźnicy nie mieli na nie wpływu.

Każda linia lotnicza jest natomiast zobowiązana do dostarczenia podróżnym posiłków i zakwaterowania aż do momentu, gdy osiągną cel podróży.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniFlybe startuje z nowymi lotami z Bournemouth
NastępnyDobre bo polskie: co dziesiąty Brytyjczyk kupuje polską żywność