Start Polecane Uwaga na nowe regulacje Ryanaira

Uwaga na nowe regulacje Ryanaira

853
0

W ostatnim czasie linie lotnicze Ryanair wprowadziły nowe przepisy dotyczące bagażu. Jednak niektóre z tych regulacji będą obowiązywać dopiero od przyszłego roku, a nie jak wcześniej podawał Ryanair od listopada tego roku. 

Od 6 września tego roku wybierając linie lotnicze Ryanair zapłacimy mniej za przewóz bagażu. Ponadto limit bagażu rejestrowanego został podniesiony z 15 do 20 kg. Ponadto od listopada miały wejść nowe zasady dotyczące bagażu podręcznego. Jednak jak podaje Ryanair, zmiany te wejdą w życie dopiero od 15 stycznia 2018 roku.

Oto czego dotyczyć będą zmiany. Zgodnie z założeniami, jedynie pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie: normalnym, o wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze do 10 kg, oraz małym – 35 cm x 20 cm x 20 cm.

Pozostali podróżni na pokład samolotu będą mogli zabrać tylko jeden mały bagaż, a drugi, większy zostanie im odebrany przed bramkami i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Gdy pasażer bez pierwszeństwa wejścia na pokład nie zgodzi się na przewóz bagażu w luku, nie będzie mógł wejść na pokład, a koszty biletu nie zostaną zwrócone.