Start Wiadomości Uwaga na nieuczciwych landlordów

Uwaga na nieuczciwych landlordów

1028
0

Nasza redakcja otrzymała informację od Southampton Criminal Investigations Department o pojawiających się procederach nieuczciwego wynajmu mieszkań oferowanych przez parę Polaków, których ogłoszenia również pojawiały się na sotland.pl. 

Proceder przebiegał tak, że para Polaków umawiała się na spotkanie z potencjalnymi najemcami, pobierali od nich depozyt w wysokości do £700, a następnie kontakt… urywał się. W chwili obecnej prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie.

Southampton Criminal Investigations Department informuje i radzi jak chronić się przed nieuczciwymi najemcami:

Chroń się przed nieuczciwymi najemcami

  1. Nigdy nie płać komuś kto zamieścił ogłoszenie wynajmu mieszkania jeśli nie masz pewności że właściciel ogłoszenia jest wiarygodny.
  2. Jeśli chcesz się zabezpieczyć wynajmując mieszkanie, poszukaj pomocy u swojego pracodawcy lub w uczelni do której uczęszczasz, poproś  przyjaciela bądź krewnego, aby sprawdził czy mieszkanie istnieje i czy jest dostępne.
  3. Nigdy nie płać pieniędzy, dopóki Ty lub ktoś Tobie zaufany nie odwiedził nieruchomość wraz z agentem lub właścicielem.
  4. Zapytaj o kopie umowy najmu oraz wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, takie jak Gas Electricity lub HMO License.
  5. Nie  możesz być zmuszany do dokonania przelewu  lub płacenia dużych sum pieniędzy.
  6. Bądź podejrzliwy, jeśli zostaniesz poproszony o transfer pieniędzy za pośrednictwem usługi transferu pieniędzy takich jak Western Union.
ŹRÓDŁOsotland.pl
PoprzedniJedna piąta rodzin w UK jest niepełna
NastępnyPracownicy służby zdrowia nie otrzymają wyższych wynagrodzeń za pracę w weekendy