Start Polecane Uwaga! Epidemia czerwonki w szkołach w Wielkiej Brytanii

Uwaga! Epidemia czerwonki w szkołach w Wielkiej Brytanii

1316
0

Brytyjskiej szkoły po raz kolejny stały się siedliskiem epidemii. Groźna bakteria, którą masowo zarażają się dzieci wywołuje silne zatrucia pokarmowe. Dla rodziców wydano specjalne ostrzeżenie oraz informacje o tym, jak radzić sobie z chorobą.

Coraz więcej dzieci cierpi w ostatnich dniach na zatrucie pokarmowe. Powodem tego ma być bakteria Shigella, którą zakazić może się każdy. Zakażenie znane jest jako dyzenteria lub czerwonka.

Czerwonka zwykle objawia się silnymi, kurczowymi bólami brzucha i częstym, bolesnym oddawaniem małej ilości stolca. Inne objawy to wymioty, nudności i wysoka temperatura ciała.

Chore osoby powinny pić dużo płynów. Należy również odwiedzić lekarza, ponieważ w niektórych przypadkach konieczne jest podanie antybiotyku. W łagodniejszych przypadkach lekarz przepisuje paracetamol, by zwalczyć bóle głowy i zbić wysoką gorączkę.

Dzieci, które zaraziły się wirusem powinny zostać w domu przez co najmniej pięć dni, dorośli przynajmniej przez 48 godzin. Ważne jest by kontakty z innymi ograniczyć do minimum. Konieczne jest również bardzo częste mycie rąk.

PoprzedniJuż dziś w Southampton rozpoczyna się festiwal Music in the City
NastępnyByły kucharz królowej zdradza tajemnice królewskiej jadalni