Start Wiadomości Utrudnienia w dostępie do mieszkań socjalnych dla imigrantów. Muszą udowodnić „związek z...

Utrudnienia w dostępie do mieszkań socjalnych dla imigrantów. Muszą udowodnić „związek z miastem”

3394
0

Podczas rozdzielania lokali socjalnych przyznawanych przez miasto pierwszeństwo będą miały osoby, które udowodnią „silny związek” z miejscem, w którym mieszkają – ogłosiły władze Leicester.

Jak informują lokalne media, zmiana reguł przyznawania mieszkań ma spowodować, że będą one trafiać do tych osób, które „naprawdę na nie zasługują”. Spośród ponad 9 tysięcy osób, które pozostają w rejestrze oczekujących, pierwszeństwo będą mieć więc Ci, którzy spełnią kilka warunków. Chodzi tu m.in. o odpowiednio długi czas zamieszkiwania Leicester (obecnie 2 lata – wcześniej było to 12 miesięcy), oraz zatrudnienie na terenie miasta (co najmniej 12 miesięcy).

Oznacza to poważne utrudnienia w dostępie do mieszkań socjalnych dla tych osób, które dopiero sprowadziły się do Leicester. Zmiany nie będą bowiem dotyczyć jedynie azylantów i osób powyżej 55. roku życia.

„Mogliśmy pozostać przy naszej dotychczasowej polityce, ale zadecydowaliśmy, że potrzebne nam są pewne modyfikacje. Dotyczą one głównie tych, którzy rozpoczynają swoje życie na Wyspach. Poszukiwanie przez nich zakwaterowania powinno zaczynać się od sektora prywatnego” – tłumaczy asystent burmistrza miasta.

Przedstawiciele Centrum Równości Rasowej w Leicester przekonują jednak, że zmiany dają ogromne pole do dyskryminacji związanej z pochodzeniem.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniMniejsze wymiary bagażu podręcznego mają obowiązywać wszystkich przewoźników
Następny„Wielka Brytania musi przygotować się na nową falę imigrantów z Europy”