Start Polecane Utrata prawa jazdy i paszportu za zażywanie narkotyków

Utrata prawa jazdy i paszportu za zażywanie narkotyków

584
0

Brytyjski rząd ogłosił 10-letni plan walki z przestępczością narkotykową w Anglii i Walii. Odbieranie paszportów i praw jazdy to tylko niektóre ze sposobów, jakimi rząd chce zniechęcić do zażywania narkotyków.

Strategia jest dwutorowa – z jednej strony zakłada zintensyfikowanie walki z gangami narkotykowymi, zwłaszcza tymi, które przeniosły swoją aktywność do mniejszych miast i na prowincję – co w ostatnich latach stało się plagą – a z drugiej położenie większego akcentu na leczenie uzależnionych i zniechęcanie zarówno obecnych, jak i potencjalnych użytkowników narkotyków do ich zażywania.

Rząd zamierza przeznaczyć 300 milionów funtów na walkę z gangami narkotykowymi, a o kolejne 780 mln zwiększyć wydatki na leczenie uzależnień, co jak poinformowano, jest największym w historii przyrostem środków na ten cel.

Elementem strategii jest także zniechęcanie ludzi do tzw. rekreacyjnego zażywania narkotyków, co jest częste zwłaszcza wśród klasy średniej. W tym celu rozszerzony zostanie zakres kar, obejmujący grzywny, objęcie takich osób nocną godziną policyjną aż po czasowe odbieranie paszportów i praw jazdy.

PoprzedniCztery przypadki wariantu Covid Omicron potwierdzone w Southampton
NastępnyKierowca, który nigdy nie zdał praktycznego egzaminu na prawo jazdy, trafił do więzienia