Start Polecane Utracone miejsca pracy, wyłączone światła uliczne i zamknięte biblioteki – plany Rady...

Utracone miejsca pracy, wyłączone światła uliczne i zamknięte biblioteki – plany Rady Hrabstwa

971
0

Nowe plany w ramach oszczędności mają zostać zatwierdzone przez Radę Hrabstwa Hampshire. Plany te mogą wpłynąć negatywnie na usługi w hrabstwie i narazić na ryzyko ponad 270 miejsc pracy.

Rada hrabstwa ma nadzieję zaoszczędzić miliony funtów w ramach nowego projektu. Przewiduje się, że podatek lokalny wzrośnie o 4 proc., niektóre biblioteki mogą zostać zamknięte, a mieszkańcy mieliby płacić za usługi, które są obecnie bezpłatne. W ten sposób rada chce zaoszczędzić 80 milionów funtów do 2021 roku.

Kontrowersyjne plany, które lider rady hrabstwa Keith Mans określił jako „największe jak dotąd finansowe wyzwanie rady”, mają zostać zatwierdzone przez całą radę na spotkaniu w Winchester.

Szczegóły propozycji nie zostały jeszcze ujawnione i będą podlegały dalszym zatwierdzeniom i konsultacjom społecznym. Jednak zgodnie z oficjalnymi dokumentami Departament Zdrowia i Opieki Społecznej dla dorosłych jest najbardziej narażony na ryzyko, ponieważ 120 miejsc pracy jest zagrożonych w ramach ruchu, który pozwoliłby zaoszczędzić 43,1 miliona funtów.

PoprzedniAlarm w Southampton po tym, jak „podejrzany” mężczyzna podszedł do dziecka
NastępnyKrólowa Elżbieta II zrezygnowała ze sztucznych futer