Start Polecane Urządzenia „wampiryczne” kosztują brytyjskie gospodarstwa domowe 147 funtów rocznie

Urządzenia „wampiryczne” kosztują brytyjskie gospodarstwa domowe 147 funtów rocznie

665
0

Gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii mogą zaoszczędzić średnio 147 funtów rocznie, wyłączając tak zwane urządzenia wampiryczne.

Urządzenia wampiryczne to urządzenia elektroniczne, które pobierają zaskakującą ilość energii, nawet gdy są w trybie czuwania.

Badania British Gas wskazują, że gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii wydają 2,2 miliarda funtów rocznie tylko za przywilej pozostawienia urządzeń w trybie gotowości.

Odpowiada to 147 funtów rocznie na przeciętne gospodarstwo domowe – odpowiednik dwumiesięcznych opłat za energię elektryczną.

Jeśli urządzenia są podłączone do kontaktu, powoli pobierają energię. Inteligentne głośniki, laptopy, routery internetowe — wszystko to kosztuje.

Wygodne może być pozostawienie telewizora w trybie gotowości i wybudzenie go naciśnięciem przycisku na pilocie – ale kosztuje to 24,61 £ rocznie, jak sugerują badania, plus kolejne 23,10 £ za dekoder, taki jak od Sky lub Virgin Media.

Konsole do gier w trybie gotowości kosztują średnio 12,17 £, podczas gdy komputery mogą kosztować około 11,22 £.

Takich urządzeń jest więcej:

Kuchenka mikrofalowa: 16,37 £

Prysznic: 9,80 £

Pralka: £4.73

Drukarka: 3,81 £

Ładowarka do telefonu: 1,26 £

Ekspert ds. energii z British Gas, Marc Robson, zaleca aby podłączać urządzenia do przedłużacza, który można wyłączyć na noc – lub za pomocą inteligentnych wtyczek.

„W nocy lub gdy nie są używane, spróbuj wyłączyć urządzenia z sieci, zamiast przełączać się w tryb czuwania, ponieważ nawet dioda czuwania w telewizorze zużywa energię.”

PoprzedniWielka Brytania zniosła cła importowe na wszystkie towary z Ukrainy
NastępnyMieszkańcy Eastleigh ostrzegani przed oszustami, którzy wykorzystują rabat rządowy