Start Polecane Uruchomiono nowy program rowerów elektrycznych dla firm w Southampton i okolicach

Uruchomiono nowy program rowerów elektrycznych dla firm w Southampton i okolicach

460
0

W Southampton i Eastleigh uruchomiono nowy program, w ramach którego udostępniona zostanie flota elektrycznych rowerów.

W ramach programu „Realizing Innovative Deliveries in Southampton and Eastleigh (RIDES)” uruchomiono udostępnianie rowerów w obszarach, w których przedsiębiorstwa i organizacje mogą je wypróbować. RIDES został uruchomiony przez Radę Miasta Southampton we współpracy z Radą Okręgową Eastleigh i jest realizowany po przyznaniu prawie 50 000 funtów dotacji z rządowego funduszu eCargo Bike Grant Fund.

Pieniądze wykorzystano do zakupu pięciu e-rowerów Tern GSD S00 i pięciu płaskich e-rowerów Urban Arrow wyposażonych w zamykane pojemniki o nośności do 100 kg.

Pete Boustred, szef działu Green City i rozwoju infrastruktury w Radzie Miasta Southampton, powiedział, że projekt daje organizacjom możliwość „wypróbowania zrównoważonych alternatyw dla tradycyjnych metod dostarczania przesyłek”.„Chociaż mogą one nie być praktyczne dla wszystkich firm, program daje firmom możliwość wypróbowania nowych metod dostarczania i oceny, czy można je włączyć do ich modeli biznesowych w przyszłości”.

Rowery eCargo będą dostępne dla organizacji do bezpłatnego wypróbowania z usługą dostawy, a Zedify Southampton będzie odpowiedzialna za utrzymanie rowerów i zarządzanie programem.

PoprzedniCovid-19: koniec „shielding” dla milionów w Anglii i Walii
NastępnyZwiązki zawodowe oferują infolinię dla pracowników Amazon