Start Polecane Uruchomienie programu taniej energii, aby uniknąć przerw w dostawach prądu

Uruchomienie programu taniej energii, aby uniknąć przerw w dostawach prądu

481
0

Gospodarstwa domowe otrzymają zniżki na rachunki za energię elektryczną, jeśli ograniczą zużycie w godzinach szczytu przez kilka dni w okresie zimowym, w ramach wysiłków National Grid na rzecz uniknięcia przerw w dostawie prądu.

Operator sieci ogłosił szczegóły programu, który według niego może zaoszczędzić gospodarstwom domowym do 100 funtów.

Początkowo będzie to 12 dni „testowych”, mających na celu sprawdzenie, jak klienci zareagują. Tylko domy z inteligentnymi licznikami będą mogły wziąć udział w programie.

Tylko 14 milionów, mniej niż połowa gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii, gdzie program jest testowany, ma zainstalowany inteligentny licznik energii elektrycznej.

Klienci biorący udział w testach zostaną powiadomieni z 24-godzinnym wyprzedzeniem o dniu „testowym”, w którym zostaną poproszeni o ograniczenie zużycia energii elektrycznej w godzinach szczytu, jeśli to możliwe, w okresie godziny określonym przez National Grid, prawdopodobnie między godziną 16:00 i 19:00.

Może to obejmować opóźnienie korzystania z suszarki bębnowej lub pralki lub gotowanie obiadu w kuchence mikrofalowej zamiast w piekarniku.

Poszczególni dostawcy będą decydować o tym, ile zniżki otrzymają klienci i czy pieniądze zostaną pobrane z rachunków, zaksięgowane na kontach, czy będzie możliwość wypłaty gotówki.

National Grid po raz pierwszy testuje pomysł, który nazywa „usługą elastyczności popytu” na dużą skalę, aby ustanowić system, który może służyć jako „polityka ubezpieczeniowa”, jeśli będzie musiał zmniejszyć zapotrzebowanie w sieci tej zimy.

PoprzedniPielęgniarki przeprowadzą największy w historii ogólnokrajowy strajk
NastępnyNadmorska wieża zamieni się w galerię sztuki