Start Brexit Urodzone w Wielkiej Brytanii dzieci migrantów mają gorzej

Urodzone w Wielkiej Brytanii dzieci migrantów mają gorzej

978
0

Badania sugerują, że osoby urodzone w Wielkiej Brytanii przez rodziców-imigrantów są bardziej narażone na dyskryminację niż migranci, którzy są nowicjuszami w Wielkiej Brytanii.

Dowody z dwóch ankiet z 2018 r. wskazują, że pochodzenie etniczne jest przyczyną jakiejkolwiek postrzeganej dyskryminacji, a nie statusu osoby migrującej.

Wśród imigrantów ponad 70% twierdzi, że Wielka Brytania jest przyjazna. Jednak więcej migrantów spoza UE uważa, że ​​napotyka na uprzedzenia niż imigrantów z Europy.

Informacje o migracji, migrantach i dyskryminacji w Wielkiej Brytanii opierają się na danych zgromadzonych w europejskim badaniu społecznym i brytyjskim badaniu dotyczącym gospodarstw domowych (40 000 gospodarstw) w 2018 r.

Spośród przeważnie białych migrantów z UE tylko 8% twierdzi, że czuje się dyskryminowanych w Wielkiej Brytanii, podczas gdy ci spoza UE są ponad dwa razy bardziej skłonni powiedzieć, że byli częścią dyskryminowanej grupy (19%). W przypadku migrantów drugiego pokolenia, urodzonych w Wielkiej Brytanii, poczucie dyskryminacji wzrasta do 30%.

Dr Marina Fernandez-Reino, badaczka z Obserwatorium Migracji i autorka briefingu, określiła przyczyny postrzeganej wrogości jako złożone. – Badania sugerują, że dzieci migrantów, które tu się urodziły i wychowały, mają wyższe oczekiwania, a zatem są bardziej wrażliwe na nierówności lub nierówne traktowanie, z jakimi się spotykają. – powiedziała. – Natomiast osoby, które tu migrowały, mogą porównać swoje doświadczenia z życiem w swoim kraju pochodzenia i czuć, że skorzystały na przeprowadzce – nawet jeśli nadal nie wszystko jest idealne.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniImigracja do UK ma zostać ograniczona już pod koniec roku
NastępnyHarry przybywa do Kanady przed rozpoczęciem nowego rozdziału