Start Coronavirus Uproszczenie zasad podróży. Bursztynowa lista zostaje usunięta

Uproszczenie zasad podróży. Bursztynowa lista zostaje usunięta

493
0

W Wielkiej Brytanii weszły w życie nowe uproszczone zasady podróżowania, a system sygnalizacji świetlnej został zastąpiony jedną czerwoną listą.

Większość w pełni zaszczepionych podróżnych przybywających z krajów spoza czerwonej listy nie będzie już musiała wykonywać testu przed wjazdem do Wielkiej Brytanii. Linie lotnicze UK powiedziały, że ułatwi to podróżowanie za granicę i sprawi, że podróże będą tańsze.

W ramach zmian, które weszły w życie 4 października, zrezygnowano z zielonej i bursztynowej listy. Jednak ci, którzy przyjeżdżają z miejsc z czerwonej listy, nadal muszą płacić za kwarantannę w hotelu przez 10 dni.

Złagodzone zostały zasady testowania dla osób podróżujących z krajów spoza czerwonej listy, które zostały zaszczepione w Wielkiej Brytanii, UE, USA lub 18 innych uznanych krajach. Każda osoba poniżej 18 roku życia, która mieszka w tych krajach, może również podróżować do Wielkiej Brytanii bez testów. Wszyscy podróżujący – z wyjątkiem dzieci poniżej piątego roku życia – nadal będą musieli zapłacić za test PCR dwa dni po przyjeździe.

Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, będą potrzebować testu przed wyjazdem i testu PCR w drugim i ósmym dniu po powrocie i muszą izolować się przez 10 dni w domu. Osoby przybywające z krajów z czerwonej listy, w tym z Brazylii, Meksyku, Filipin i RPA, muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie w zatwierdzonym przez rząd hotelu, co kosztuje 2285 funtów za jedną osobę dorosłą.

PoprzedniCoraz więcej mieszkańców Southampton jest zadłużonych
NastępnyPracownicy domów opieki będą musieli się zaszczepić, aby dalej wykonywać swoją pracę