Start Polecane Uniwersytet w Southampton wydaje jednych z najlepiej zarabiających absolwentów w UK

Uniwersytet w Southampton wydaje jednych z najlepiej zarabiających absolwentów w UK

513
0

Wyniki nowych badań ujawniają, że Uniwersytet w Southampton kształci najlepiej zarabiających absolwentów w Wielkiej Brytanii.

Korzystając z danych dostarczonych przez Agencję Statystyk Szkolnictwa Wyższego, Raisin UK postanowiono znaleźć uniwersytety, które mogą pochwalić się najlepiej zarabiającymi absolwentami. Southampton zajmuje dziesiąte miejsce, a absolwenci zarabiają średnio 29 044 funtów.

Według Raisin, uniwersytet wydaje 5,2% najlepiej zarabiających absolwentów w Wielkiej Brytanii. Rzecznik Raisin powiedział: „Ponieważ przeciętny student w Anglii ma 40 800 funtów długu z tytułu zdobycia dyplomu uniwersyteckiego, to, ile możesz zabrać do domu w pakiecie wynagrodzeń po ukończeniu studiów, jest znaczącym czynnikiem decydującym o wyborze tego, co i gdzie zamierzasz się uczyć.”

„Nic dziwnego, że na szczycie naszej listy znajdują się dwa najstarsze, najbardziej znane i najbogatsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii – Oxford i Cambridge. Absolwenci Oxfordu mogą spodziewać się, że w ciągu pięciu lat od ukończenia studiów będą zarabiać średnio 34, 802 funty. Cambridge nie pozostaje w tyle, a absolwenci mają zarabiać średnio 34 720 funtów rocznie po ukończeniu studiów”.

Dwa miesiące temu ujawniono, że Southampton University awansował o pięć miejsc z 15 miejsca w rankingu The Times i The Sunday Times Good University Guide 2021. Southampton wyprzedziło Edynburg, Manchester, Birmingham i York w tegorocznym zestawieniu 131 brytyjskich uczelni wyższych.

W rankingach przedmiotowych Przewodnika uczelnia zajmuje pierwsze miejsce w dziedzinie fizjoterapii i drugie w dziedzinie inżynierii lądowej i przedmiotów pokrewnych medycynie.