Start Polecane University of Southampton otrzymało 1,7 miliona funtów na leczenie trądziku u kobiet

University of Southampton otrzymało 1,7 miliona funtów na leczenie trądziku u kobiet

532
0

Uniwersytet w Southampton otrzymał 1,7 miliona funtów na rozpoczęcie nowego procesu pomocy kobietom cierpiącym na trądzik.

Lekarze z University of Southampton chcą zaprosić kobiety w Hampshire do wzięcia udziału w badaniu, które pokaże, czy leczenie to może poprawić ich trądzik.Badanie jest finansowane przez National Institute for Health Research i prowadzone przez lekarzy Miriam Santer i Alison Layton.

Szereg dorosłych żyje z trądzikiem i często leczy się antybiotykami, jednak rosnące wskaźniki oporności na antybiotyki wymagają różnych metod leczenia.

Trądzik powstaje, gdy skóra wytwarza więcej tłuszczu niż normalnie, a niektórzy dermatolodzy uważają, że spironolakton może pomóc w leczeniu stanu skóry. Uważa się, że leki, które zostaną wykorzystane w badaniu, obniżają poziom hormonów, które powodują produkcję tłuszczu, ale nie ma jeszcze dowodów, że to działa.

W badaniu wezmą udział kobiety w wieku 18 lat i więcej. Uczestniczki eksperymentu przyjmą tabletki spironolaktonu lub odpowiednie placebo przez sześć miesięcy.

Jeśli badanie zakończy się powodzeniem, będzie ono podstawą krajowych i międzynarodowych wytycznych, a wyniki mogą zachęcić do stosowania tego leku zamiast antybiotyków w leczeniu trądziku u kobiet.

PoprzedniRekordowa wystawa przyciągnęła tysiące ludzi do Southampton
NastępnyDecyzja o zamknięciu przejścia podziemnego przy głównym rondzie w Southampton