Start Wiadomości Universal Credit: ostrzeżenie w związku ze zmianami w świadczeniach w październiku

Universal Credit: ostrzeżenie w związku ze zmianami w świadczeniach w październiku

17651

Osoby ubiegające się o Universal Credit powinni już być świadomi o nadchodzących zmian w świadczeniach, nad którymi pracowano od lat. Ale tysiące beneficjentów nadal mogą nie wiedzieć, że zmiany dotkną ich w nadchodzących tygodniach.

Departament Pracy i Emerytur (DWP) jest w trakcie likwidacji sześciu rodzajów świadczeń i przeniesienia ich do Universal Credit. Program nazywa się „migracją zarządzaną” i jest obecnie stopniowo wdrażany regionalnie w Wielkiej Brytanii.

Regiony docelowe we wrześniu 2023 r. to Lincolnshire, Nottinghamshire, Rutland, Cumbria, Lancashire, Essex, Dorset, Wiltshire i Hampshire wraz z wyspą Wight, południowo-zachodnią Walią i wschodnią Szkocją. Teraz DWP ogłosiło, że w październiku program obejmie południowo-wschodnią Walię i środkową Szkocję.

Obecnie do gospodarstw domowych na tych obszarach wysyłane są pisma informujące, że mają trzy miesiące na złożenie wniosku Universal Credit. Wnioskodawcy będą musieli udać się do lokalnego Jobcentre, aby zweryfikować swoją tożsamość i zaakceptować nowe zobowiązania, aby mieć pewność, że nadal kwalifikują się i otrzymają wsparcie.

Posunięcie to może mieć wpływ na kwotę pieniędzy otrzymywaną przez osoby obecnie pobierające dotychczasowe świadczenia – niektórzy po zmianach znajdą się w lepszej sytuacji, a inni w gorszej. Jednakże dopłaty będą dostępne dla kwalifikujących się wnioskodawców, których płatności zostaną zmniejszone w wyniku zmiany, stwierdził DWP.

Wytyczne DWP stwierdzają: „W przypadku Universal Credit większość osób będzie uprawniona do tej samej kwoty, którą otrzymywały z poprzednich świadczeń lub większej. Jeśli kwota, do której jesteś uprawniony w ramach istniejących świadczeń, jest większa niż kwota, którą otrzymasz w ramach Universal Credit, oferowane będzie dodatkowe finansowanie. Nazywa się to ochroną przejściową.

„Możesz otrzymać to wyrównanie tylko wtedy, gdy otrzymałeś list z powiadomieniem o migracji od DWP i złożysz wniosek przed ostatecznym terminem podanym na twoim piśmie. Jeśli Twoja sytuacja zmieni się przed złożeniem wniosku, może to mieć wpływ na kwotę, którą otrzymasz.

Jakie świadczenia zastępuje Universal Credit?

Benefity, które zostaną wycofywane, to:

  • Child Tax Credit
  • Housing Benefit
  • Income Support
  • Income-based Jobseeker’s Allowance (JSA)
  • Income-related Employment and Support Allowance (ESA)
  • Working Tax Credit
PoprzedniLiczba motyli w Wielkiej Brytanii na najwyższym poziomie od 2019r.
NastępnyKiedy wzrasta emerytura państwowa? Jak są nowe stawki za 2023/2024