Start Polecane „Unikalna” kolekcja 2000-letnich monet może trafić na wystawę

„Unikalna” kolekcja 2000-letnich monet może trafić na wystawę

399
0

Monety zostały pochowane około 2000 lat temu i mogą pochwalić się różnymi starożytnymi obrazami – niektóre z nich nigdy wcześniej nie były widziane przez historyków.

Teraz muzeum w Hampshire jest zdeterminowane, aby zebrać 40 000 funtów potrzebnych do zakupu i wystawienia „unikalnego” skarbu prawie 270 złotych i srebrnych monet.

Trzy lata temu celtycka gotówka została odkryta na błotnistym polu niedaleko Muzeum St Barbe i Galerii Sztuki na New Street w Lymington. British Museum orzekło, że ​​połowa znaleziska należy do ludzi, którzy je znaleźli, a połowa do właściciela ziemskiego. St Barbe otrzymał możliwość zakupu maleńkich monet – i skorzystał z tej szansy.

Muzeum zebrało już 30 000 funtów poprzez granty i darowizny, ale musi znaleźć kolejne 7 500 funtów. Historyk telewizyjny Dan Snow, który mieszka w New Forest, zgodził się pomóc St Barbe, promując apel Celtic Countdown.

Publikując post w mediach społecznościowych, powiedział: „Aby zachować ten skarb tutaj w Lymington, gdzie został odkryty i odpowiednio go pokazać, musimy zebrać trochę pieniędzy na to wspaniałe muzeum, w przeciwnym razie lokalni mieszkańcy nie będą mogli cieszyć się tym niezwykłym lokalnym skarbem. ”

Na 269 monetach widnieją różne wizerunki, w tym konie, dziki, a nawet trzech mężczyzn w łodzi. Niektóre z wizerunków nigdy wcześniej nie były widziane przez historyków, co czyni skarb wyjątkowym.

Poprzedni„Pandemia się nie skończyła”- apel do mieszkańców Southampton
NastępnyInflacja w Wielkiej Brytanii: rosnące koszty mogą zwiększyć wydatki rodziny o 1700 funtów rocznie