Start Wiadomości Unijne przepisy, z których chętnie zrezygnują Brytyjczycy

Unijne przepisy, z których chętnie zrezygnują Brytyjczycy

853
0

W dniu kiedy Wielka Brytania oficjalnie opuści Unię Europejską, na Wyspach przestanie obowiązywać ponad 2 tys. unijnych przepisów i regulacji, a o tym czy je utrzymać zadecyduje brytyjski parlament.

Niektóre z unijnych przepisów stały się dla mieszkańców Wielkiej Brytanii symbolami absurdu i biurokracji, która sięga zbyt daleko w różne dziedziny życia. Jednym z unijnych przepisów jest swobodny przepływ pracowników. Brytyjscy politycy zapewniają, że nie wyrzucą imigrantów – zmienią jednak zasady, na jakich będą oni mogli uczestniczyć w tamtejszym rynku pracy. Będą również dążyć do zwiększenia kontroli nad tym kogo wpuszczają do kraju.

Kolejnym przepisem, którego będą po Brexicie mogli pozbyć się Brytyjczycy to tzw. Cookies czyli ciasteczka. Nowe unijne prawo dało obywatelom Unii Europejskiej narzędzie, dzieki któremu strony internetowe musiały pytać ich o zgodę na udostępnianie swoich danych. Jednak dla wielu to dość irytujące narzędzie. Brytyjczycy muszą sobie odpowiedzieć na pytanie, czy po wyjściu z Unii nadal będą go potrzebować.

Wśród innych unijnych przepisów, którym chętnie przyjrzy się brytyjski parlament będą też zapewne kwestie związane z prawem bankowym, czystością wody, prawem jazdy czy podatkiem VAT.

PoprzedniNajwięcej opóźnionych lotów na Gatwick
NastępnyPolishblood – akcja oddawania krwi przez Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii