Start Wiadomości Unia znosi opłaty za roaming – jednolite stawki za połączenia na terenie...

Unia znosi opłaty za roaming – jednolite stawki za połączenia na terenie UE już od 2017

807
0

Od 15 czerwca 2017 operatorzy komórkowi będą zobowiązani do wprowadzenia jednolitych stawek za połączenia, wiadomości tekstowe i transfer danych na terenie wszystkich krajów członkowskich.

W trakcie negocjacji operatorów z unijnymi komisarzami osiągnięto również porozumienie dotyczące tzw. „neutralności sieci” zgodnie z którą dostawcy usług internetowych nie mogą ograniczać dostępu do wybranych serwisów czy aplikacji na terenie poszczególnych krajów.

„Europejczycy długo czekali na zniesienie roamingu i wprowadzenie w życie zasad neutralności sieci. Ich żądania w końcu się urzeczywistnią” – skomentował przyjęcie rozporządzenia Andrus Ansip – wiceprzewodniczący komisji ds. jednolitego europejskiego rynku cyfrowego.

Zanim opłaty roamningowe na dobre znikną z naszych rachunków, znacząco się zmniejszą. Od kwietnia przyszłego roku operatorzy będą mogli doliczać do stawek krajowych dodatkową opłatę w maksymalnej wysokości 0,05 euro (3 pensy) za minutę połączenia, 0,02 euro (1 pens) za SMS oraz 0,05 (3) za jeden megabajt przesłanych danych. Stawki te nie zawierają podatku VAT.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniO krok od katastrofy na Heathrow. Pilot Airbusa cudem minął drona
NastępnyBrytyjczyk chce uratować Grecję. Zorganizował zrzutkę w internecie