Start Wiadomości „Unia Europejska chroni Wielką Brytanię przed ISIS i Rosją”

„Unia Europejska chroni Wielką Brytanię przed ISIS i Rosją”

759
0

Unia Europejska chroni Wielką Brytanię przed ISIS i Rosją – twierdzi grupa byłych brytyjskich wojskowych, którzy wystosowali w tej sprawie specjalny list.

Mężczyźni napisali w liście opublikowanym przez Downing Street, że są dumni z tego, że Wielka Brytania uczestniczyła w wielu ważnych misjach na całym świecie, przyczyniając się do tego, że kraj jest bezpieczniejszy. – W nadchodzącym referendum pojawia się pytanie, które nas szczególnie niepokoi – piszą w liście cytowanym przez Daily Telegraph.

– Czy Zjednoczone Królestwo bezpieczniejsze jest w Unii Europejskiej, czy poza nią? Kiedy dziś patrzmy na świat, istnieje tylko jedna prawidłowa odpowiedź –dodają wojskowi.

– Europa stoi obecnie przed wieloma zagrożeniami dotyczącymi bezpieczeństwa ze strony braku stabilności na Bliskim Wschodzie i rosnącego w siłę Daesh, a także Rosji.  Będziemy musieli zmierzyć się z tym niezależnie od tego czy będziemy przynależeć do Unii czy też nie. We Wspólnocie jesteśmy jednak silniejsi. Możliwa jest współpraca z naszymi sojusznikami z Europy, podobnie jak wtedy gdy przekonaliśmy do rozmów Iran poprzez zastosowanie unijnych sankcji – dodają.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniByć fit. Moda czy konieczność?
Następny80 rocznica pierwszego lotu myśliwca Spitfire w Solent Sky Museum