Start Polecane Ułatwienia na egzaminach końcowych A-level i GCSE

Ułatwienia na egzaminach końcowych A-level i GCSE

318
0

Tegoroczne egzaminy końcowe mają się różnić od tych z poprzednich lat. Wprowadzenie zmian w zasadach egzaminowania ma zrekompensować uczniom trudy wywołane pandemią.

Egzaminatorzy będą proszeni o większą wyrozumiałość przy ocenianiu, przy czym możliwe będzie obniżenie progów ocen z poszczególnych przedmiotów. Jest to efekt zmian zasad egzaminowania, zgodnie z którymi komisje egzaminacyjne opublikują z wyprzedzeniem informacje na temat zagadnień, które pojawią się na egzaminach – rozwiązanie to wprowadzono również w celu złagodzenia zakłóceń spowodowanych pandemią.

Wcześniejsze informacje otrzymają uczniowie ze wszystkich przedmiotów z wyjątkiem języka angielskiego, historii, historii starożytnej, geografii oraz sztuki. Nie będą one podawane z zamiarem zredukowania ilości nauczanych treści, ale aby pomóc zarówno nauczycielom, jak i uczniom przygotować się i skupić na powtórkach.

W przypadku przedmiotów opartych na tekstach, takich jak np. język angielski, materiały będą mogły zawierać podstawowe informacje, takie jak określenie gatunku lub okresu, do którego odnosi się nieznany tekst. Uczniowie z przedmiotów, które są oceniane poprzez wykonywanie prac, takich jak np. sztuka i projektowanie, nie otrzymają wskazówek. Na egzaminach GCSE z matematyki oraz fizyki i nauk ścisłych uczniowie otrzymają plansze z wzorami, aby ułatwić im rozwiązywanie zadań i ograniczyć liczbę wzorów, które muszą zapamiętać.

PoprzedniParkingi Southampton mają zostać przekształcone w dworzec autobusowy
NastępnyZakażeni koronawirusem już nie będą musieli się izolować