Start Polecane Ukraińscy uchodźcy w UK coraz częściej trafiają na ulicę

Ukraińscy uchodźcy w UK coraz częściej trafiają na ulicę

619
0

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii w związku z wojną w ich kraju, coraz częściej popadają w konflikty z przyjmującymi ich osobami. Powodem są różnice w mentalności, obyczajowości i stylu życia, a także problemy związane z finansami.

Problemy są związane z programem uchodźczym „Homes for Ukraine”, w ramach którego Brytyjczycy mogą zasponsorować pobyt uchodźców z Europy Wschodniej w swoim własnym domu.

Według „The Guardian” – spory między uchodźcami a rodzinami goszczącymi „prowadzą do wykluczenia Ukraińców z życia społecznego”.

Wśród źródeł problemów wymienia się przepaść kulturową i obyczajową pomiędzy tą częścią Europy a Ukrainą. W wielu przypadkach dochodzi również do różnic komunikacyjnych, braku zasad domowych oraz starć osobowości. Nie bez wpływu są również sprawy finansowe.

Z danych Local Government Association wynika, że tylko w ciągu pierwszych 14 dni rozpoczęcia programu, bezdomność zgłosiło co najmniej 36 Ukraińców.

Doniesienia o wyrzucaniu Ukraińców z domów wywołały apele o wprowadzenie „systemu dopasowywania uchodźców do gospodarzy”, aby uniknąć niepotrzebnych spięć.

PoprzedniDom poważnie uszkodzony przez pożar „spowodowany panelami słonecznymi na dachu”
NastępnyPropozycje wprowadzenia urlopy menstruacyjnego w UK