Start Polecane Ukończono nowy parking typu „parkuj i jedź” w Winchester

Ukończono nowy parking typu „parkuj i jedź” w Winchester

519
0

Wygląda na to, że wykonawcy ukończyli nowy, kontrowersyjny, wielopoziomowy parking w Winchester.

Dawna siedziba Vaultex na Barfield Close została przekształcona w 15-metrowy, trzykondygnacyjny parking na 287 samochodów.

Data otwarcia nie jest jeszcze znana, ponieważ ze względu na przerwę świąteczną zarówno deweloper jak i urząd miasta, nie wydają komunikatów w tej sprawie.

Pozwolenie na inwestycję zostało początkowo wydane w kwietniu ubiegłego roku, przed pozwem jak został złożony przez mieszkańców mieszkających przy Domum Road w pobliżu lokalizacji Vaultex. Pozew mógł unieważnić zatwierdzenie planu, ale rada miasta zrewidowała plany, zmniejszając wielkość obiektu z 300 do 287 miejsc, i złożyła drugi wniosek zatwierdzony w październiku, pomimo około 100 kolejnych sprzeciwów.

Zaparkuj i jedź na obrzeżach miasta to kluczowa część strategii ruchu Winchester. Na południowym zachodzie i południowym wschodzie miasta znajdują się miejsca do parkowania i przejażdżek, ale obecnie nie ma ich na północy.

Cllr Martin Tod, członek gabinetu ds. naprawy gospodarczej, powiedział komisji planowania w październiku, że nowy parking pomoże zmniejszyć ruch w centrum miasta i stworzy możliwość poprawy przemieszczania się dla rowerzystów i pieszych.

PoprzedniCzy Wielka Brytania straciła na Brexicie?
NastępnyWielka Brytania: kolejny rekord, ponad 183 000 przypadków Covid