Start Wiadomości Ukip ma nowych wrogów. Chce zabrać pieniądze Szkocji i ściąć do zera...

Ukip ma nowych wrogów. Chce zabrać pieniądze Szkocji i ściąć do zera zagraniczną pomoc

939
0

W tworzonym przez Ukip manifeście wyborczym znalazł się postulat, żeby 8 miliardów funtów rocznie, które Anglia przekazuje Szkocji, Walii i Irlandii Północnej, zostało przeznaczone na pokrycie kosztów obniżki podatków. Dodatkowe pieniądze w budżecie ma dać wyjście z Unii Europejskiej i ścięcie do zera zagranicznej pomocy.

Informacje te zostały potwierdzone przez Suzanne Evans, czołową polityk Ukip, która w rozmowie z The Independent przyznała, że partia nie ma zamiaru “ścigać się o głosy”, ale zamierza po prostu zrobić, to co jest słuszne.

A słuszne jej zdaniem jest wyjście z Unii Europejskiej, w której Wielka Brytania jest płatnikiem netto i wpłaca do kasy w Brukseli 10 miliardów funtów rocznie.

Oszczędności partia zamierza również szukać w zagranicznej pomocy. Partia wydrukowała pod nazwą “8 powodów, dla których powinniśmy obciąć pomoc zagraniczną”, w których przekonuje wyborców, że Wielkiej Brytanii nie stać na takie działania, że te pieniądze wspierają terrorystów i despotów, że jest kierowana do krajów, które jej nie potrzebują. Tymczasem największe ostatnie programy pomocowe sponsorowane przez brytyjski rząd to: walka z wirusem Eboli, pomoc uchodźcom w Syrii i pomoc poszkodowanym przez tajfun na Filipinach.

Komentatorzy podkreślają, że Nigel Farage ma coraz poważniejszy problem ze spójnością przekazu. Z jednej strony musi stawiać na pozytywną kampanię, po tym jak już 44 procent brytyjskiego społeczeństwa jest przekonane, że Ukip jest partią rasistowską. Z drugiej strony cały czas musi wysyłać odpowiednie sygnały do swojego elektoratu, którego 42 procent definiuje siebie jako “lekko uprzedzonych na tle rasowym”. I to dla tych wyborców przygotowuje program postulujący tak daleką izolację Anglii od reszty świata.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCoraz więcej imigrantów w UK
NastępnyNastolatek zawieszony za handel kokainą w szkole w Pool