Start Wiadomości UKIP chce zakazu noszenia burek

UKIP chce zakazu noszenia burek

667
0

Lider partii UKIP (Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) Paul Nuttall w programie wyborczym ogłosił konieczność wprowadzenia zakazu noszenia burek. Według niego publiczne zakrywanie twarzy stanowi barierę dla harmonii społecznej, a także zagrożenia dla bezpieczeństwa.

Paul Nuttall zaprzeczył, że jego wezwanie do zakazu zasłaniania twarzy jest publicznym atakiem na muzułmanów. Według niego stanowi to raczej zachętę do integracji. Lider UKIP-u nazywa swój wyborczy manifest „programem integracyjnym”, a zakaz noszenia burek określa „pozytywnym przesłaniem”. Nuttal chce również zakazać prawa szariatu – reguł religijnych, które stanowią część tradycji islamu – informuje News Sky.

– Mamy problem z integracją. 58 proc. muzułmańskich kobiet jest nieaktywna ekonomicznie. Jest ogromna liczba miejsc pracy, w których nie możesz pracować, jeśli nie pokażesz twarzy. Chciałbym zobaczyć jak te kobiety wracają do pracy. Istnieje również problem z językiem: 22 proc. muzułmańskich kobiet w żadnym stopniu nie mówi po angielsku i chciałbym zobaczyć jak to się zmienia. To wszystko ma służyć integracji – to pozytywna wiadomość, a nie negatywna – powiedział Paul Nuttall.

– W obecnym momencie mamy zwiększone ryzyko w zakresie bezpieczeństwa, aby monitoring CCTV był skuteczny twarze ludzi muszą być widoczne. Po drugie jest to kwestią integracji, nie sądzę, że można w pełni się zintegrować, jeśli nie widzisz czyjejś twarzy – dodał przewodniczący UKIP.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCyrk Gerry Cottle’s w Southampton
NastępnyCztery na pięć firm w UK nieprzygotowanych na Brexit