Start Coronavirus UK zobowiązuje się do przekazania dodatkowej gotówki na zwalczanie nowych wariantów Covid

UK zobowiązuje się do przekazania dodatkowej gotówki na zwalczanie nowych wariantów Covid

269
0

Rząd Wielkiej Brytanii obiecuje dodatkowe pieniądze na wykrycie szczepionek, które zwalczają nowe warianty koronawirusa.

Istniejące szczepionki nadal chronią przed wariantami, takimi jak te zidentyfikowane w Kent i RPA, ale eksperci twierdzą, że ważne jest również, aby być o krok przed wirusem, który wciąż mutuje.

29,3 miliona funtów, oprócz już obiecanych 19,7 miliona funtów, zwiększy możliwości testowania w laboratorium badawczym Porton Down. Pieniądze pomogą również sfinansować produkcję szczepionek.

Według rządu oznacza to, że naukowcy mogą przyspieszyć tempo i skalę swojej pracy. Pieniądze pozwolą naukowcom przetestować 3000 próbek krwi tygodniowo, aby zmierzyć poziom ochronnych przeciwciał przeciwko Covid-19 wytwarzanych przez różne szczepionki.

W zeszłym tygodniu rząd zamówił dodatkowe 60 milionów dawek szczepionki Pfizer-BioNTech, która, jak twierdzi, będzie używana wraz z innymi szczepionkami jako wzmacniacze. Rząd planuje również wykorzystywać nowe, zaktualizowane szczepionki, które lepiej pasują do pojawiających się wariantów.