Start Wiadomości UK zarabia na imigrantach: Przyjezdni z UE generują 463 funty zysku co...

UK zarabia na imigrantach: Przyjezdni z UE generują 463 funty zysku co sekundę

1003
0
Nadiia Gerbish / Shutterstock.com

Dzięki imigrantom z krajów członkowskich Unii Europejskiej co sekundę do brytyjskiej kasy państwowej wpadają 463 funty – informują analitycy z organizacji Rapid Formations.

Nawet po odjęciu kosztów, jakie brytyjski rząd musi wydać w związku z bytnością imigrantów na Wyspach, przyjezdni obywatele krajów członkowskich generują zysk netto w wysokości 55 funtów na sekundę.

Statystyki Rapid Formations z mogą mieć znaczący wpływ na decyzje, jakie Brytyjczycy podejmą 7 maja przy urnach wyborczych. Biorąc pod uwagę, że UKIP swoją popularność buduje głównie na prezentowaniu negatywnego wpływu imigracji na stan brytyjskiej gospodarki, dowody świadczące o tym, że w rzeczywistości jest inaczej, mogą sprawić, że reprezentacja partii w Parlamencie będzie dużo niższa niż oczekiwana.

Komentując wyniki raportu, analitycy podkreślają, że większość imigrantów z krajów UE – głównie Polski, Hiszpanii i Francji, nie wpisuje się już w stereotyp niewykwalifikowanego pracownika pobierającego benefity. Badania dowodzą, że obecnie jedna trzecia tych przyjezdnych, którzy na Wyspach osiedli w 2013 roku, posiada wysokie kwalifikacje i zasila szeregi wyższej kadry kierowniczej.

Jak twierdzi prezes Rapid Formations – James Howell, wyniki badania pokazują rozmiar korzyści, jakie płyną z przyjazdu imigrantów na Wyspy. „Obywatele krajów Unii są nie tylko lepiej wykształceni niż Brytyjczycy – zarabiają również dużo więcej pieniędzy. Dzięki temu napędzają gospodarkę przyciągając zagranicznych inwestorów, zakładając firmy i, w efekcie, tworząc miejsca pracy” – przekonuje Howell.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDebata liderów: Cameron najpopularniejszy, Farage atakuje imigrantów i chorych na AIDS
NastępnyNiepełnosprawna kobieta pozostawiona przez włamywacza w ogarniętym pożarem domu na Millbrook