Start Polecane UK: Zaostrzono przepisy dla imigrantów spoza UE

UK: Zaostrzono przepisy dla imigrantów spoza UE

1323
0

Zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie od kwietnia, imigranci spoza Unii Europejskiej przez rozpoczęciem pracy w Wielkiej Brytanii będą musieli okazać świadectwo o niekaralności.

Nowe prawo dotyczy nauczycieli, pielęgniarek, opiekunów oraz tych, których praca będzie polegała na bliskim kontakcie z dziećmi. Imigranci spoza krajów Unii Europejskich do tej pory jedynie podpisywali deklarację, w której potwierdzali swoją niekaralność. Od kwietnia osoby ubiegające się o pracę w służbie zdrowia, opiece społecznej, czy też szkole będą musiały przedstawić oficjalnie zaświadczenie ze wszystkich krajów, w których przebywali co najmniej rok w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Niedostarczenie odpowiednich dokumentów spowoduje odrzucenie wniosku wizowego nawet, jeśli zostaną spełnione wszystkie pozostałe kryteria – informuje Express.

– Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa rodzinom, społeczeństwu i krajowi. Kryminaliści zza granicy nie mają absolutnie prawa do pracy z najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo. Sprawdzenie niekaralności osób chcących pracować z dziećmi i chorymi daje nam dodatkowe zabezpieczenie – mówi minister ds. imigracji Robert Goodwil.

Zmianie uległy także inne przepisy dla cudzoziemców spoza krajów Unii.  Imigranci będą mieli zakaz powrotu na 12 miesięcy, jeśli po wygaśnięciu wizy zostaną na Wyspach dłużej niż 30 dni. Obecnie ten okres wynosi 90 dni.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjska służba zdrowia w kryzysie?
NastępnyWielka Brytania podała datę rozpoczęcia procedury wyjścia z Unii