Start Wiadomości UK: Wzrosną grzywny za przekroczenie prędkości

UK: Wzrosną grzywny za przekroczenie prędkości

731
0

Mandaty mają wzrosnąć nawet o połowę w przypadku poważnych nadużyć. Nowe zasady będą obowiązywać w Anglii i Walii.

Kierowca przyłapany na jeździe 41m/h w strefie, gdzie obowiązuje limit 20m/h lub jadący 101m/h na autostradzie, może być ukarany mandatem o równowartości 150-proc. tygodniowego przychodu.

Sentencing Court dąży przy do tego, by kary wzrastały w proporcjonalny sposób do wagi przestępstwa – przekroczenie prędkości o 5m/h nie ma być tak samo karane jak przekroczenie o 25m/h.

W 2015 roku 166.695 osób w Walii i Anglii zostało złapanych na poważnym przekroczeniu prędkości. Aż 166.216 z nich zostało skazanych. Średnia wysokość grzywny wynosiła 188 funtów, jednak dwie osoby zostały wysłane do więzienia. Sentencing Court przeprowadziło konsultacje wśród sędziów i prawników. Odzew był następujący: „obecnie niezbyt dobrze uwzględnia się potencjalną szkodę, jaka mogła wyniknąć z przekroczonej prędkości” – stwierdzili. Podniesienie kar ma dać kierowcom jasny sygnał, że za swoje zachowanie poniosą jeszcze większe konsekwencje.

Dodatkowo surowiej ma być karane okrucieństwo wobec zwierząt. Od teraz jeśli takie zachowanie zostanie zarejestrowane, oprawca może być skazany nawet na karę więzienia. Zdjęto natomiast grzywnę za uchylanie się od opłaty abonamentu telewizyjnego.

Maja Orzechowska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBardzo wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Londynie
NastępnyIKEA wycofuje jeden ze swoich produktów