Start Wiadomości UK: Wypisali syna ze szkoły w obawie przed transpłciowym dzieckiem

UK: Wypisali syna ze szkoły w obawie przed transpłciowym dzieckiem

482
0

W brytyjskich mediach zawrzało po tym, jak rodzice jednego z uczniów wypisali go ze szkoły w obawie, by nie miał kontaktu z transpłciowym chłopcem.

Sally i Nigel Rowe z Isle of Wight zdecydowali, że ich 6-letni syn wraz z dwa lata starszym bratem będą uczyli się w domu. Małżeństwo musi teraz bronić swoich poglądów, ponieważ w mediach społecznościowych wiele osób zareagowało z oburzeniem na ich decyzję. Ojciec 6-latka tłumaczy, że pewnego dnia jego syn wrócił ze szkoły bardzo zaniepokojony faktem, że w jego klasie jest chłopiec, który mówi, że „czasami czuje się dziewczynką i który raz przychodzi w ubraniach chłopięcych, a raz w dziewczęcych” – informuje Independent.

Małżeństwo argumentuje, że 6-latki nie są świadome swojej płciowości, dlatego szkoła nie powinna dopuszczać do tego typu zachowań oraz zachęcać do manifestowania transpłciowości. Para zamierza pozwać placówkę do sądu. Dyrekcja szkoły jednak odpowiedziała, że jej zadaniem jest uczyć dzieci tolerancji i różnorodności.

W sprawie wypowiedziała się już m.in. popularna odzieżowa marka John Lewis, która kilka tygodni temu,  jako pierwsza w kraju, usunęła ze swoich dziecięcych ubrań metki określające płeć.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKsiążę Karol ustanowił nowy rekord dla rodziny królewskiej
NastępnyZnamy datę otwarcia nowego placu zabaw w Southampton Common