Start Polecane UK: Wyłudził 15 tys. benefitów z powodu depresji

UK: Wyłudził 15 tys. benefitów z powodu depresji

4968
0

31-latek przez dwa lata otrzymywał benefity, bo jak twierdził był zbyt przygnębiony i zmartwiony, by móc podjąć pracę. W tym czasie podróżował po całym świecie.

Przez dwa lata Stephen Astbury utrzymywał, że cierpi na depresję i zaburzenie osobowości, przez co nie jest zdolny do pracy. Urząd przyznał mu zasiłek z tytułu świadczeń pracowniczych i zasiłek mieszkaniowy, dzięki czemu do kieszeni Brytyjczyka wypłynęło 15 tysięcy funtów. Prawdopodobnie oszustwo nie wyszłoby na jaw, gdyby nie zdjęcia na Facebooku. 31-latek udostępniał fotografie m.in spod wieży Eiffla, z nurkowania, a także takie, na których pozował z egotycznymi papugami oraz z bronią. Ponadto śledztwo wykazało, że oszust pracował w firmie zajmującej się skupem złomu, a na jego nazwisko było ubezpieczonych kilka pojazdów – informuje Metro.

Prawnik bronił 31-latka, twierdząc, że dzięki pobieranym benefitom chciał dać lepsze życie piątce swoich dzieci, w tym 7-letniej córce, nad którą sprawuje wyłączną opiekę. Astbury ma długi wynoszące dziewięć tysięcy funtów, które według obrońcy należy pomóc mu spłacić. Sąd wymierzył karę 32. tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTheresa May zapowiada twarde negocjacje ws. Brexitu
NastępnyUnia Europejska żąda od Wielkiej Brytanii 60 miliardów euro