Start Polecane UK: Włamywacze zażądali od Brytyjczyków polskich paszportów

UK: Włamywacze zażądali od Brytyjczyków polskich paszportów

815
0

Dwoje mężczyzn włamało się do domu starszego, brytyjskiego małżeństwa. Sprawcy najpierw okradli swoje ofiary, a później zażądali od nich polskich paszportów.

O niecodziennej i nieco dziwnej sytuacji pisze portal Gloucestershire Live. Do domu starszego małżeństwa w Cheltenham włamało się dwóch mężczyzn. Obydwaj byli ubrani na czarno, mieli zakryte twarze, a w ręce trzymali łom. Mężczyźni weszli do domu przez tylne drzwi.

Jak relacjonuje 69-letnia kobieta i jej 76-letni mąż włamywacze najpierw ukradli biżuterię, a później zażądali polskich paszportów. Według ofiar mężczyźni byli biali i mówili z europejsko-wschodnim akcentem. Gdy małżeństwo wyznało, że nie rozumie o co chodzi sprawcom, jeden z mężczyzn uderzył kobietę w twarz. W czasie, gdy pierwszy ze sprawców pilnował ofiar domagając się wydania paszportów, drugi przeszukiwał piętro domu. W końcu mężczyźni wybiegli z domu zabierając ze sobą skradzioną biżuterię.

W sieci pojawiły się już komentarze, że sprawa jest co najmniej dziwna. Część osób podejrzewa, że mężczyźni specjalnie upomnieli się o polskie dokumenty, by w ten sposób zrzucić podejrzenia na polską społeczność.

Małżeństwo relacjonuje, że jeden z mężczyzn był szczupły, a drugi dobrze zbudowany. Obydwoje byli ubrani na czarno, jeden z nich miał zarzucony płaszcz. Do zdarzenia doszło 9 czerwca około godziny 13 przy ulicy Linwell Close w Cheltenham. Lokalna policja prosi o kontakt wszystkich świadków zdarzenia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNegocjacje ws. Brexitu zgodnie z planem
NastępnyFestiwal wegański w Portsmouth