Start Polecane UK walczy z kryzysem mieszkaniowym

UK walczy z kryzysem mieszkaniowym

1213
0

Tysiące domów zostanie wybudowanych w ramach walki z kryzysem mieszkaniowym. Po raz pierwszy od 30 lat ministrowie zlecają budowę niedrogich mieszkań – podaje „Daily Mail”.

Premier Wielkiej Brytanii ogłosił w poniedziałek rozpoczęcie projektu budowy mieszkań na terenach niezamieszkanych. Jest to pierwsza taka inicjatywa od czasów Margaret Thatcher, która w latach 80. zleciła wybudowanie mieszkań w Docklandach.

Ponad 13 tys. domów zostanie najpierw wybudowanych na czterech terenach należących do państwa. David Cameron przeznaczył 1,2 mld funtów dla deweloperów, którzy mają oczyścić ziemie przemysłowe, by nadawały się na tereny budowlane.

Łącznie 60 tys. domów ma zostać postawionych w ciągu najbliższych pięciu lat. Połowa z nich zostanie przeznaczona dla osób, które po raz pierwszy zdecydowały się na kupno mieszkania.

W swoim noworocznym orędziu David Cameron oznajmił, że to „skandal”, by młodzi ludzie nie byli w stanie pozwolić sobie na kupno własnego domu. Walka z kryzysem mieszkaniowym to jeden z czterech jego priorytetów i planów na reformy społeczne w ciągu kolejnych czterech lat.

– Rząd został zobowiązany do zapewnienia bezpieczeństwa i równych możliwości dla każdego, niezależnie od etapu życia, w którym się znajduje. Nic nie jest ważniejsze niż zapewnienie ciężko pracującym ludziom szansy na kupno własnego, niedrogiego domu – powiedział David Cameron.

Domy zostaną wybudowane w Connaught Barracks w Dover, Northstowe w Cambridgeshire, Lower Graylingwell, West Sussex oraz w Daedalus Waterfront w Hampshire.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSupermarkety obniżają ceny diesela
NastępnyPolskie MSZ o wywiadzie Waszczykowskiego dla Reuters