Start Wiadomości UK tworzy najwięcej nowych miejsc pracy w Europie. Polska również wysoko

UK tworzy najwięcej nowych miejsc pracy w Europie. Polska również wysoko

970
0

W Wielkiej Brytanii powstało w zeszłym roku 611 tysięcy nowych miejsc pracy. To najlepszy wynik na kontynencie. Z najnowszych danych, opublikowanych przez „Daily Mail”, wynika, że w skali Unii Europejskiej UK odpowiada za 20 procent rocznego wzrostu zatrudnienia.

Liczba osób, które w zeszłym roku znalazły pracę na Wyspach jest wyższa o 200 tysięcy niż w drugiej w zestawieniu Hiszpanii, gdzie utworzono 434 tysiące nowych stanowisk. Kolejne w tabeli Niemcy stworzyły 382 tysiące miejsc pracy. Wysoko w tabeli uplasowała się również Polska. Utworzenie 304 nowych miejsc zatrudnienia to w europejskiej skali czwarty wynik.

Najgorsza sytuacja pod względem kreowania zatrudnienia panuje na Litwie, w Finlandii i Francji. W tych trzech krajach na przestrzeni ostatniego roku liczba miejsc pracy, które zlikwidowano, znacznie przekraczała nowo utworzone. Na Litwie „debet” rynku pracy wyniósł 18 tysięcy, w Finlandii – 5, a we Francji – 2 tysiące stanowisk.

Brytyjska minister pracy – Priti Patel stwierdziła, że rząd zamierza dołożyć wszelkich starań, aby brytyjski sektor zatrudnienia nadal prosperował tak dobrze, jak obecnie. „Będziemy tworzyć dogodne warunki do rozwoju biznesu, dzięki czemu powstanie jeszcze więcej nowych miejsc pracy. […] Naszym celem jest sprawić, aby każdy obywatel miał zajęcie, dzięki któremu będzie spokojny o możliwość zapewnienia bytu swojej rodzinie” – powiedziała Patel.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBank w Southampton zostanie zamknięty z powodu braku klientów
NastępnyPolacy zalewają Wyspy nielegalnymi papierosami