Start Wiadomości UK: Spadną ceny biletów kolejowych

UK: Spadną ceny biletów kolejowych

752
0

Zapowiadana restrukturyzacja systemu opłat kolejowych ma być największą od 30 lat. Planowane zmiany mają stanowić ułatwienie dla pasażerów podróżujących na dalekich trasach. 

Do tej pory często bardziej opłacalne od bezpośrednich połączeń było kupowanie kilku biletów i przesiadki. Teraz niektóre z tych opłat mają zostać usunięte. Dzięki temu klienci nie tylko zaoszczędzą, ale i nie będą musieli kupować dodatkowych biletów.

Powstały również plany wprowadzenia zmian w biletomatach – mają być one znacznie prostsze w obsłudze i bardziej przyjazne dla klienta. Nowe rozwiązania będą wprowadzane od maja i obejmą między innymi połączenia obsługiwane przez CrossCountry i Virgin Trains’.

Zmiany te są odpowiedzią na raport opublikowany w październiku zeszłego roku, w którym eksperci stwierdzili, że przez ostatnie 10 latach system biletów kolejowych był „niesprawiedliwy, zbyt złożony i pozbawiony przejrzystości”. Przewoźnicy skarżyli się wtedy, że zasady ustalone przez rząd nie pozwalają im na bycie bardziej elastycznymi w ofercie biletowej.

– Współpracujemy w tej materii z rządem i jesteśmy zdeterminowani, by zlikwidować dotychczasowe komplikacje i ułatwić klientom korzystanie z przewozów, a także z biletomatów – mówiła specjalistka do spraw obsługi klienta Jacqueline Starr.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniUK nie wprowadzi kontroli na granicy z Republiką Irlandii po Brexicie
NastępnyWzrost liczby nielegalnie importowanych szczeniaków