Start Wiadomości UK: Ruszył proces Polaka, który zabił swoją partnerkę

UK: Ruszył proces Polaka, który zabił swoją partnerkę

683
0

W sądzie w Nottingham rozpoczął się proces 41-letniego Pawła Lupy, który w lipcu ubiegłego roku ranił śmiertelnie nożem 46-letnią Aleksandrę Mrozik – informuje Mirror.

Do zdarzenia doszło przed domem pary w lipcu 2016 roku. Mężczyzna wbił w swoją partnerkę 13-calowy nóż, po tym jak kobieta powiedziała mu, że nie powinien prowadzić samochodu po alkoholu. 41-latek ranił Aleksandrę Mrozik w klatkę piersiową. Kobieta zmarła w wyniku wykrwawienia się. Lupa usłyszał również zarzut usiłowania zabójstwa przyjaciela rodziny, który pojawił się później na miejscu zdarzenia. Polak nie przyznaje się do żadnego z zarzutów.

33-letni Polak, który pojawił się pod domem ofiary i jej oprawcy zeznał, że widział jak trzymająca się za klatkę piersiową kobieta upadła kilka metrów od drzwi wejściowych domu, mówiąc, że została zraniona w serce. Mężczyzna usiłował jej pomóc, jednak wtedy na miejscu pojawił się Lupa, który kilkakrotnie dźgnął 33-latka nożem, głównie w ramiona. Krwawiący mężczyzna zaalarmował sąsiadów, którzy wezwali ambulans. Niestety nie udało im się odratować 46-letniej Mrozik, która zmarła z powodu wykrwawienia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMajówka Parafialna w Southampton
NastępnyUK: Spada bezrobocie, rośnie inflacja